
IVN/KNNV paddenstoelenexcursie Landgoed Kotmans Winterswijk Miste
NatuurMISTE - Natuurverenigingen IVN en KNNV Oost-Achterhoek houden op zaterdag 9 november een paddenstoelenexcursie naar landgoed Kotmans in Winterswijk Miste.
Kotmans is een prachtig landgoed, dat nog volop in ontwikkeling is. Het is mooi om te zien hoe hier relatief jonge natuur naar volwassenheid groeit. De afwisseling in het gebied is groot, waardoor het ook een paradijs voor paddenstoelen is.
Paddenstoelen groeien het hele jaar, maar in de herfst toch wel het uitbundigst. Er zijn er momenteel heel veel te vinden. Groot of klein, giftig of eetbaar, knalgeel of stemmig bruin, de diversiteit van de ruim 5.000 soorten in Nederland is onuitputtelijk.
Onder leiding van Ed Grotenhuis gaan deelnemers op zoek naar gangbare en wellicht ook zeldzamere soorten. Verwacht wordt dat deelnemers een mooie variatie aan soorten aan treffen. Ervaring of bijzondere kennis is voor deze excursie niet vereist. Het is handig om een klein spiegletje mee te nemen, zodat men makkelijk de onderkant van de paddenstoelen kan bekijken. Ook is het leuk als men Obsidentify of een andere identificatie-app op de telefoon heeft geïnstalleerd. Ook dit is niet noodzakelijk, maar helpt wel om de soorten te herkennen.
De excursie is op zaterdag 9 november van 14 tot 17 uur. Het maximum aantal deelnemers is 15. Deelnemers vertrekken om 14 uur per auto vanaf de parkeerplaats van theater de Storm aan de Haitsma Mulierweg in Winterswijk. Men kan ook direct naar het landgoed komen. Verzamelen op de parkeerplaats om 14.30 uur, halverwege de Kotmansweg in Winterswijk Miste. Aanmelding graag minimaal 2 dagen van tevoren, per email: edgrotenhuis@planet.nl of telefonisch op 0543-520714. Geef even aan met hoeveel personen je komt en of je in Winterswijk of bij Kotmans aanhaakt. Zorg voor stevig schoeisel, waarmee je ook in wat natter terrein uit de voeten kunt. De excursie is gratis, een vrije gift wordt op prijs gesteld.











