
Henk Mennink: ‘I’m the King of the Woold’
MaatschappijWOOLD - Traditiegetrouw vierde het Woold tijdens het eerste weekend van september feest. Voor Henk Mennink werd het na dertig jaar meeschieten een editie om nooit te vergeten. Waar Leonardo DiCaprio ooit met gespreide armen op de boeg van de Titanic stond, riep Henk vrijdagmiddag met minstens zoveel overtuiging: ‘I’m the king of the Woold!’
Het feest begon donderdagavond met het lokale cabaretduo Sjaak Welboren en Wim de Roos. Gewapend met Wooldse inside information brachten zij een show die niet zou misstaan als oudejaarsconference. Wie erbij was, kijkt waarschijnlijk nooit meer hetzelfde naar nette óf rommelige voortuinen. Hans Roerdink verzorgde de muziek.
Vrijdagochtend trok de optocht met 43 wagens en zo’n 80.000 dahlia’s door de buurtschap. Thema’s als stikstof, spuitzones, het ‘Nood(t)pakket’, ‘Bee & Bee vol liefde’ en de katapultstunt van de Zwarte Cross passeerden op ludieke wijze de revue. ‘s Middags barstte met vijftien schutters de strijd om het koningschap los. Na 148 schoten viel de vogel: Henk Mennink werd koning van het Woold. Na dertig jaar meeschieten was de ontlading enorm. Echte mannen huilen niet, zo luidt het gezegde, maar in het Woold vloeide menig mannentraan. Onder de klanken van Concordia trok vrijwel de hele buurtschap mee naar binnen om Henk, Erna en hun dochters te feliciteren. ‘Dikke kippenvel’, aldus Henk.
Vrijdagavond zorgde Lead voor de muziek, maar Henk bepaalde onbedoeld de dresscode. Kledingkasten werden geplunderd en Wibra, Zeeman en Action deden uitstekende zaken: een groot deel van de zaal verscheen als eerbetoon in ‘zijn’ witte hemd. Wie Henk ooit heeft zien dansen, weet waarom. Met breed zwaaiende armen, verrassend hoge luchtsprongen en weinig schroom regeert hij al jaren de dansvloer.
Zaterdagochtend werd het koningspaar uitgehaald op Veldzicht. Na 64 koningsloze jaren pakte de Beumkesbuurt flink uit en ‘fuseerde’ voor de gelegenheid met de Rauwershof. ‘s Middags lukte het Jannick Nijman om de vogel eraf te schieten: hij mag zich een jaar lang jeugdkoning noemen.
Ook Concordia Kotten werd in het zonnetje gezet. Voor de honderdste keer verzorgde de vereniging de muziek tijdens het Wooldse feest. Als dank verrasten 56 muzikanten van Excelsior, Eendracht en K.W.O.V. hen met een serenade. Het verrassingseffect was groot en het bleef lang onrustig in de feestweide.
Zaterdagavond namen PREZZ en surpriseact DJ Rick te Hagen het stokje over. De rookmachine maakte overuren, de ramen besloegen en op de tafels werd gedanst. Een passend einde van een weekend waarin iedereen ‘even Henk wilde zijn’. Misschien liet juist dát zien waar een kleine buurtschap groot in kan zijn: saamhorigheid, feestvreugde en vooral de gunfactor.
Uitslagen optocht: B klasse: 1e De Kern: Nood(t)pakket, 2e Schutterscommissie Woold: Fanatiek, 3e Wiggershof: Wi’j breut nog op een idee. D klasse: 1e De Rad(t)draaiers: Reuzenrad(t), 2e Groep 1 & 2: “Geef ons de ruimte”, 3e Groep 5 en 6, “Woold, we’ve got a problem”: Aanstormend talent: De Rad(t)draaiers. Publieksprijs: De Schutterscommissie Woold. Aanmoedigingsprijs: De Smurfpiepers. Vogelslaan kinderen: Groep 1&2 : Renze Stevelink, Groep 3&4 : Jip Klaver, Groep 5&6 : Romée Huiskamp, Groep 7&8 : Olaf te Brake, Vogelschieten: Dames: 1e : Josje Breukers, Heren: 1e : Freek Deunk, Heren 50 plus: Theo Hinrichs. Muzikanten: - niet gedaan i.v.m. verrassing 100 jaar op het Wooldsfeest.
De volledige uitslagen worden gepubliceerd in de kiek-in van eind oktober.












