
WTC bij de laatste drie in verkiezing Tennisclub van het jaar 2024
SportWINTERSWIJK - Heeft Winterswijk met de ijsvereniging naam gemaakt, ook de Winterswijkse Tennisclub is goed op weg naar landelijke bekendheid. WTC is in de race voor āClub van het jaar 2024ā en de club kreeg het mooie nieuws bij de laatste drie genomineerden te behoren. Op maandag 20 januari werd er door de KNLTB een filmpje opgenomen op het tennispark. Ondanks het koude weer was er genoeg leven op en buiten de banen om de gezellige sfeer uit te stralen die de club kenmerkt.
Door Clemens Bielen
Bij de beoordeling van de club wordt onder andere gekeken naar een flexibel en toegankelijk aanbod, naar de kansen voor de jeugd en de rol van de leraren binnen de club.
Mede dankzij de introductie van āPadelā maakt de club een grote groei door. In 2012 was het ledenaantal gedaald naar 560 leden, nu zijn dat er ruim 1000 met een mooie aanwas van leden onder de 35 jaar.
Voorzitter Rob Damkot: āToen de accountmanager van de KNLTB ons vroeg of we in aanmerking wilden komen voor de nominatie was er eerst enige aarzeling. We zijn nog volop in beweging en de vereniging wordt elk jaar mooier. Aan de andere kant is de vereniging nu volop in bloei en zijn we nu een mooi voorbeeld van een vitale vereniging die actief de toekomst benadert. En als het goed is, dan blijven we in beweging en nemen we elk jaar (kleine) stappen om steeds weer te verbeteren.ā
Samenwerking
Lokale samenwerking is ook een item waar de club op beoordeeld wordt. De samenwerking met de gemeente en de BSO heeft ervoor gezorgd dat er nu een gloednieuw park is gerealiseerd. Tien tennisbanen, 2 padelbanen, een centraal gelegen terras, een minibaan, tennismuur en een natuurlijk ingerichte speeltuin bij de BSO. De aanwezige jeugd van WTC mag daar spelen en de BSO mag gebruik maken van de padelbanen.
Naast de veelvuldige reguliere competities worden er op sportief gebied nog vele andere activiteiten georganiseerd. Een oliebollentoernooi, tossen, thuisblijverstoernooi, jeugdkamp en een lange lijst van andere activiteiten, die de clubgeest vergroten. En er ligt nog meer in het verschiet.
Op zaterdag 8 februari, tijdens het KNLTB-jaarcongres bij het ABN-AMRO toernooi in Rotterdam, wordt de winnaar bekend gemaakt.









