Van links naar rechts: Rianne, Richard, Leander en Helma. Foto: Verona Westera
Van links naar rechts: Rianne, Richard, Leander en Helma. Foto: Verona Westera

ZinZoekers gaan ook dit seizoen op zoek naar diepgang

Maatschappij

WINTERSWIJK - Na de zomervakantie start op dinsdag 8 september het nieuwe seizoen ZinZoekers. Elke tweede dinsdag van de maand zijn belangstellenden welkom bij Klimop aan de Spoorstraat voor een goed gesprek onder het genot van een kop koffie. Geen computers, telefoons of andere schermen, maar gewoon een gesprek tussen mensen. De werkgroep, bestaande uit Richard, Rianne, Helma en Leander, hebben, samen met andere bezoekers van ZinZoekers, een programma samengesteld voor het komende jaar. 

Door de redactie

ZinZoekers is een gespreksgroep waarbij aanwezigen praten over onderwerpen die mensen bezig houden. “Het is een praatgroep, maar zeker geen kletsgroep”, laat Helma weten. “ZinZoekers zijn op zoek naar verdieping en de zin van het leven”, verduidelijkt Leander. 

De onderwerpen die op de planning staan zijn zeer divers. De eerste avond is het thema bijvoorbeeld ‘Kunst als Kompas’. “Gesprekken kunnen dan gaan over wat kunst voor mensen betekent, wat doet een kunstwerk met iemand”, legt Leander uit. 

Niet alleen de onderwerpen, maar ook de vorm van de gesprekken varieert. Soms komt er een spreker. “Het is dan niet zo dat iemand een spreekbeurt houdt, maar de spreker maakt met zijn of haar kennis onderdeel uit van het gesprek”, weet Leander. “Maar soms vinden de gesprekken ook plaats tijdens een wandeling”, vertelt Helma. “Dat vind ik zelf altijd erg prettig. In coronatijd hebben wij ook gewandeld en ik heb toen hele mooie gesprekken onderweg gehad met een paar heren.  Dat was verrassend.”

ZinZoekers doen in deze gesprekken niet alleen kennis op door te luisteren naar andermans visie, maar er ontstaan ook waardevolle contacten. Richard: “Je kan geïnspireerd raken door anderen, Ik krijg daar altijd heel veel energie van.” Helma: “Of je wordt wakker geschud door wat een ander je vertelt en je kunt natuurlijk veel hebben aan tips en ervaringen van anderen.”

 Op de bijeenkomsten komen meestal zo’n 8 tot 10 mensen. “Dat is een prima aantal om het gesprek goed te kunnen volgen, maar mensen met nieuwe inzichten zijn natuurlijk erg welkom om aan te sluiten”, nodigt de werkgroep uit. Leeftijd speelt daarbij geen rol:  Iedereen van 18 tot 100 mag aanschuiven”. 

Op het programma staan: 8 september Kunst als Kompas; 13 oktober : Kleurenrad; 10 november: Mantelzorger zijn; 14 november : filmavond in Den Angang; 8 december: Sinterklaasspel; 12 januari: uitvaart met gast Dienke Nijboer; 9 februari: Wat maakt het leven goed?; 9 maart: Heleen Veerbeek te gast; 13 april: Gesprekswandeling met vragen; 11 mei: Bezoek aan oud leraar Langenberg in Lintelo; 8 juni: afsluiting seizoen en evaluatie. Deze dinsdagen start de inloop op 19 uur. Het gesprek start 19.30 uur. 

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant