Manfred heeft de vogel naar beeden gehaald. Foto: Miranda Altena
Manfred heeft de vogel naar beeden gehaald. Foto: Miranda Altena

Manfred Smeenk haalt de vogel in Meddo naar beneden

Algemeen

Inge Zieverink win vogelgooien en Puck ten Damme wint schieten voor jeugd

MEDDO - Van 26 tot en met 28 juni stond Meddo in het teken van een uitzonderlijk warm maar geslaagd Volksfeest! In de aanloop was het nog spannend of het feest door kon gaan, maar dankzij de inzet van vrijwilligers, het uitlenen van materiaal vanuit de gemeenschap en de hulp van de gemeente konden voldoende maatregelen worden getroffen om de hitte te trotseren.

Vrijdagochtend deden maar liefst 26 wagens en loopgroepen mee aan de optocht. Thema’s die voorbij kwamen waren onder anderee: de nieuwe kapsalon van Meddo, het pas geopende kabouterpad en de uitbraak van het Hantavirus op een cruiseschip kwamen voorbij.
Het Volksfeest werd feestelijk geopend door burgemeester Baukje Dijkstra en afzwaaiend voorzitter Roy te Brake. Newkink opende het muzikale gedeelte, terwijl de kinderen ondertussen konden afkoelen op de waterstormbaan. In de avond maakten de lokale helden van Foolhouse en Duo Diabetico het feest compleet.
Op zaterdag kreeg de goedlachse voorzitter een telefoontje dat de vogel voor het vogelschieten gevlogen was. Ondanks de hitte hield hij zijn hoofd koel. Met hulp van de nieuwe wijkagent Valerie Steenblik kwamen de daders van Elbekurkie uiteindelijk naar voren en brachten de gestolen vogel weer terug zodat het vogelschieten van start kon gaan. Ondertussen werd koning Jeroen Bent uitgehaald, en zorgden de grote bomen bij het Beuksveld voor schaduw.

Tijdens het koningschieten schoot kersvers lid van het kermisbestuur Manfred Smeenk de vöggel eraf. Bij het vogelgooien gooide Inge Zieverink met scherp en bij het jeugdkoningschieten schoot Puck ten Damme raak. Daarmee werden ook de vogelkoningin en de jeugdkoning bekend. In de avond speelde Cabrio nog de spreekwoordelijke pannen van de tent.

De zondag begonnen we een uurtje eerder met een brunch en aansluitend een muziekbingo, waarbij jong en oud de nummers van zanger Tim Schot moesten raden en afkruisen op de bingokaart. Bij de zondagspelen werden horizontaal kratten gestapeld, waarna afsluitend de Partypoppers het feest tot een goed einde brachten.

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant