
Lezing ‘Niets meer te geven’ bij Oriolus
ZorgWINTERSWIJK - Ziek zijn doen mensen niet alleen. Waar ziekte is, is zorg. Als iemand wordt getroffen door kanker worden ook de mensen om de persoon heen getroffen.
Mirjan Hijink, auteur van het boek ‘Niets meer te geven’, geeft op woensdag 26 november bij Oriolus, centrum voor leven met en na kanker, een lezing over mantelzorg. Aan de hand van de verhalen uit haar boek laat ze zien wat de gevolgen kunnen zijn van langdurig en intensief zorgen voor iemand met wie de zorger een persoonlijke relatie heeft. Het gaat over (gedrags- en interactie) patronen in het zorgen; ontstaan vanuit loyaliteit, over ik, de ander en de relatie, over elkaar (blijven) zien. Als een mantelzorger zichzelf wegcijfert voor de ander, kan er een moment komen waarop de zorger niets meer te geven heeft, met alle gevolgen van dien.
Te gast is deze avond is ook Marco König. In het boek Niets meer te geven is ook zijn verhaal te lezen ‘Van geven naar ontvangen’. Marco werd plotseling ernstig ziek en ontving voor een langere periode mantelzorg. Tijdens deze avond vertelt Marco over wat deze zorg voor hem betekende.
De avond is voor iedereen die te maken heeft met ziekte en zorg; voor mensen die (chronisch) ziek zijn, een beperking of psychische aandoening hebben, voor alle mensen die voor een ander zorgen en voor beroepskrachten in zorg en welzijn.
“Eigenlijk is de avond dus voor iedereen! Laat je als bezoeker raken, steunen, inspireren en stimuleren om anders te kijken en anders te doen naar grote gevers”, nodigen de mensen van Oriolus belangstellenden uit.
Belangstellenden zijn van harte welkom op woensdagavond 26 november vanaf 19 uur in het auditorium van het Streekziekenhuis Koningin Beatrix voor koffie. De lezing begint om 19.30 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan via de website www.oriolus-achterhoek.nl of door een mail te sturen naar info@oriolus-achterhoek.nl