
Keppelrun, hardloopwedstrijd die de deelnemers dwars door het fraaie decor van een typisch Achterhoeks coulisselandschap voert. Foto: Ton Kleinsmann
Zondag 9 juni: Keppelrun, sfeervol en
natuurlijk de mooiste
HOOG-KEPPEL – Traditioneel op de tweede zondag van juni vindt de Keppelrun plaats. Inmiddels ruim vijftien jaar een professionele maar ook bijzonder mooie hardloopwedstrijd voor jong en oud. Aan dit sportieve evenement op zondag 9 juni lopen de deelnemers over een parcours van 500 meter, 1, 2½, 5 of 10 kilometer door een fraai stukje Achterhoek. De start- en finishplek van de wedstrijd ligt in het dorp Hoog-Keppel. Op meerdere plekken langs de route staat muziek en een enthousiast publiek moedigt de lopers aan nog even vol te houden tot de eindstreep waar ze een medaille en leuke extra’s ontvangen. Op het plein bij de Hessenhal wordt er extra sfeer gemaakt door een DJ en kunnen deelnemers en bezoekers terecht voor heerlijke versnaperingen. De Keppelrun, die bekend staat om de gemoedelijke sfeer en perfecte organisatie onder auspiciën van voetbalvereniging HC’03, start om 10.00 uur met de afstand van 2,5 kilometer. Ideaal voor minder geoefende hardlopers waaraan jong (minimaal 10 jaar) en oud kunnen meedoen. Het parcours van de 2½ en de 5 kilometer, die een half uur later start, is bijzonder; de deelnemers lopen gedeeltelijk over en langs de banen van de Keppelse Golfclub, een unicum in Nederland.
Jeugdloop
Om 11.30 uur starten vervolgens de lopers van de 10 kilometer. Zij lopen vanuit Hoog-Keppel via het buitengebied van Achter-Drempt een groot gedeelte door de bossen van Hummelo en Laag-Keppel en komen dan weer terug bij de start- en finishplaats. Daarna is het rond de klok van 13.00 uur tijd voor de jeugdloop. De vier- en vijfjarigen lopen, onder begeleiding van hun ouders, het parcours van 500 meter. Tenslotte is het de beurt aan de zes- tot elfjarigen die in verschillende leeftijdscategorieën 1 kilometer rennen door de bebouwde kom van Hoog-Keppel. Natuurlijk worden ze langs het parcours uitbundig aangemoedigd.
Inschrijven
Bij de Keppelrun staan sportiviteit, gezondheid en gezelligheid voorop. Wil je meedoen aan de Keppelrun? Inschrijven kan nog tot en met zaterdag 8 juni 23.59 uur via de website. Alle deelnemers ontvangen een unieke herinneringsmedaille, kortingsbon voor hardloopschoenen en gratis entree tot buitenbad Hessenbad.
www.keppelrun.nl